Automašīnu novietošana

Automašīnu novietošana

Auto īres iespējas Tenerifē ir ļoti plašas, ar auto var izbraukāt visu salu un šāda iespēja ir ļoti piemērota tiem, kuri vēlas iepazīt salu īsākā laikā, tomēr auto novietošana var sagādāt ne mazums rūpju, it sevišķi sezonas laikā, kad Kanāriju salas piepilda daudzi ceļotāji. Mūsu ieteikums ir izvēlēties viesnīcu ar bezmaksas auto stāvvietu, tās varat viegli atrast ar papildu filtru palīdzību sadaļā “Viesnīcas”: http://hotels.tenerife.lv

Parkings pilsētās

Liela vai maza pilsēta atrast piemērotu un brīvu autostāvvietu var būt problēmas – bieži vien nākas riņķot apkārt, līdz izdosies atrast parkinga vietu. Noteikti uzmanieties no vietām, kuras ir apzīmētas ar zilu vai dzeltenu krāsu, neatstājiet pretī dažādiem vārtiem. Tur novietotas automašīnas ātri vien tiks aizvilktas uz tuvāko policijas auto novietni. Pat uz dažām minūtēm atstātas mašīnas ātri vien var pamanīt vietējie kārtības sargi un izsaukt auto evakuatoru. Tur nav atļauta arī īslaicīga apstāšanās. Ja atgriežaties un mašīnas vairāk nav, tad zvaniet vietējai policijai un ceriet, ka auto nav nozagts.

Sods par auto novietošanu un evakuēšanu būs ap 80 – 100 eiro. Ja neizdodas atrast bezmaksas stāvvietu, uzmeklējiet kādu no maksas stāvvietām, kura iespējams būs ēnā, un būs vērtīgāk samaksāt pāris eiro par stāvvietu. Tās varat atrast Waze programmā vai jau iepriekš uzzināt tūrisma informācijas centros.

Stāvvietu zīmes

Ja atrodat brīvu stāvvietu un tai līdzās ir P (parking) zīme, aplūkojiet papildus zīmi, ja tāda ir. Iespējams, ka novietošana ir atļauta tikai taksometriem, preču piegādei vai stāvvieta ir atļauta noteiktos laikos, dienās. Nezināšana neatbrīvo no atbildības, tādēļ šaubu gadījumā novietojiet auto citviet vai palūdziet kādam vietējam paskaidrot vai izmantojiet Google translate.

Noderīgi zināt

Neskatieties uz vietējo izdarībām – daudzviet tie ir pieraduši pie noteikumu ignorēšanas, viens otru pazīst, tomēr tūristiem var nākties atbildēt pēc visas likuma bardzības.

Dažviet ir brīvprātīgie automašīnu pieskatītāji, kuri piedāvā automašīnu “pasargāt”. Parasti viņiem pietiek ar vienu eiro, tas negarantēs, ka ar automašīnu nekas nenotiks, tomēr samazinās iespēju, ka viņi paši atstāj kādu švīku vai neizdara ko citu negantu. Tāds miniatūrs rekets. Gan šī, gan citu iemeslu dēļ (piemēram, autostāvvietu automāti) lieti noderēs glabāt makā, automašīnā pavairāk naudas monētās.